25
Sava chhiarpui nei dawn


 



Cormorant Little



Latin Name:Phalacrocorax niger



Local name:neeti kaki



Manipur sorkar chuan vawiin hian water bird census a buatsaih dawn .Census hi district pathum thoubal, bishnupur leh imphal west a 35 centres ah niang.Enviromentalist leh ornithologist te chuan nungcha humhalhna atan bird census neih hi thil pawimawh tak niin an sawi.



 



 

 

Who Voted

35 comments

Written by REEN, 802 days permalink
0
0
Mizoram pawh hian kan mamawh ve khawp in ka hria kan LK member Blueberry hian Sava album thatawk a buatsaih mek a, Sava hming leh sava in ang tak Sava te hming lehkhabu siamtute siam in mil lo a awm nual mai... Mizoram sava chhiarpui hi engtik nge kan neih ve tawh ang le ?
Written by thunderheart, 802 days permalink
0
0
kan neih dawn chuan zirtirtu hlawh an pek loh ngai nih loh chuan nlup sem loh ngai ang enge mo zawk zawk hahahahah
Written by REEN, 802 days permalink
0
0
Electrik Bill kan tipung ve thung tawh ang... :D
Written by thunderheart, 802 days permalink
0
0
hahah tha viau mahse tuman political suicide an ngam lo ang
Written by chhangte_ll, 802 days permalink
0
0
Little Cormorant (Phalacrocorax niger).. :)
Written by thunderheart, 802 days permalink
0
0
water bird dang pic lo bel la
Written by chhangte_ll, 802 days permalink
0
0
I pic ami khi chu Great Cormorant (Phalacrocorax carbo)...he he he...Shree DulChengkek-a hi luitui dai tir la, thla la la, tui Sava chi that ani mai alawm :)
Written by thunderheart, 802 days permalink
0
0
hahah sual ve sia i neih chuan lo bel roh o pic dang pu chhangte
Written by shabito, 802 days permalink
0
0
An chhiar sual ve nasa khawp ang. Akbar & Birbal thawnthu kha.
Written by thunderheart, 802 days permalink
0
0
dik chiah an chhiar sual nasa ngawt ang
Written by shabito, 801 days permalink
0
0
Hel pawl ho camp bula thing rah tlan sava te an chhiar ngam a ngem aw.
Written by Mkhawla, 802 days permalink
0
0
Dawhkan atang a chhiar mai chi maw le...tuman a dik leh dik loh an chhiar nawn peih chuang lo ang :D
Written by Dawldanga, 802 days permalink
0
0
ni deuh ber e
Written by Dawldanga, 802 days permalink
0
0
2002 kum khan Khawnglung Wildlife Sanctuary ah Ramsa chhiarpui neiin kar 1 kan riak lut a, chhiar tak tak a har hmel khawp mai..... Buk chhungah kan in dek nui uarh uarh ringawt :))
Written by thunderheart, 802 days permalink
0
0
hahah ni duh hmel in hah awm,ramsa census lak lam a expert in consult lo aniangLaughingin hah ngot ang
Written by chhangte_ll, 802 days permalink
0
0
Dawlsadanga rui tawh te chuan a hmuhphir zat zat kha a chhinchhiah zat an ni mai awm si a, Mizoram ramsate an pung hluai lovang maw =))
Written by Dawldanga, 802 days permalink
0
0
chhiar tak tak tumna rilru kan pu lo hrim hrim, tum pawh ni ila kan thei dawn chuang lova :D
Written by chhangte_ll, 802 days permalink
0
0
Ni reng e, i bula Parva rual chaw chuk lai mah chhiar a har dawn nen Ramsa va chhiar tum reng reng =))
Written by hawkdaka, 802 days permalink
0
0
Khanglai khan chanchinbu ah te kan lo chhiar a"engtinnge an chhiar ang aw?? tiin kan lo awih ve em em si a.. shala.. =)) fawret ho chauh emaw chhiar ka ti a pulit te pawh in lo tel ve a ni maw.
Written by PureLeader, 802 days permalink
0
0
Nia mawle, wildlife expert-te equipment emaw microchip/an-te-na hmangin an chhiar emaw tih naak alaia, pulit dawla te hian an lo chhiar mai2 ani maw =))
Written by wilmot, 801 days permalink
0
0
Khaih in chhiar tawhsa ho kha rawng in tat zeuh zeuh mai lo n ia :P :P :P
Written by shabito, 801 days permalink
0
0
=)) =)) Dawla chu in va tiduhdah ve aw..Chhiar tak tak an tum lo va a ni mai a. =))
Written by wilmot, 801 days permalink
0
0
Mi te chu Wildlife expert in an chhiar a Mizoram ah chuan Pulit in an chhiar ni maw? :P :P :P
Written by Dawldanga, 801 days permalink
0
0
'ka bawl e'hi min han ti ve khanglangah! =))

chung hunlai te chuan naupang chumchiap mai a lawm kan la nih le =)) :))
Written by chepahakhata, 802 days permalink
0
0
little shag/little cormorant chu a thlalak ka ngha mai, hei pa-1 chu.
Written by Noddy, 801 days permalink
0
0
Dawldanga te ramsa chhiarpui nei ai chuan an rintlak deuh ang chu maw... :))
Written by PureLeader, 801 days permalink
0
0
Eh, Sir Noddy..i va reh ve? Kya Hota Tha? :)
Written by Noddy, 801 days permalink
0
0
Tar a lam ah lehkha ka zir leh mawle... :D Belh leh teh ang.. I mizoram cham chhung a min rawn tlawh duh lo hi ka vuiiiii...
Written by PureLeader, 801 days permalink
0
0
Uniform hak a ngaih loh chuan a pawi vak dawn ami :D
Written by Noddy, 801 days permalink
0
0
Hahaha..ni e... Kei aia thiam zawk an tam lutuk hi ka rilru a na thar leh deuh a lawm mawle..lol..
Written by wilmot, 801 days permalink
0
0
Khaih Noddy chu trawng tur a la awm a ni maw?
Written by Noddy, 801 days permalink
0
0
Eh..Pi Wilmot leh ta mai mai thin che chuan.. A ngai te te in ka la awm ve e..lol.. Pl a kerh kerh tilai thlalak hi ka hum ning tan tawh khawp maiii.. Ropui taka rawn tlangzarh hi ka chak tawh teh mai a nia.. :D
Written by wilmot, 801 days permalink
0
0
Kei pawh hei tara lamah kan zir leh chu naupan lai ang tho kha a la ni mai a bula mi ten 'Zir rawhhhhhhhhhhhh' min ti sek mai nih hi,

Ropui taka i release chu Ropui tak in ka lo nghak e han release chhak teh khai a hmel pawh kan hmu khat tawh a lawm le :P :P :P
Written by alexxfender, 801 days permalink
0
0
Hetiang lama kan mithiam Chepa Lawmthara hi rawn ve ngei se a thra ang.
Written by PuMaleeya, 801 days permalink
0
0
comment sual lui